Jak przywrócić równowagę kwasowo-zasadową w organizmie?

Prowadzenie niezdrowego trybu życia stanowi przyczynę wielu dolegliwości układu pokarmowego. Niezwykle często na skutek niewłaściwego odżywiania dochodzi do tzw. zakwaszenia organizmu, czyli zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej.

pH organizmu, czyli co to jest równowaga kwasowo-zasadowa?

Prawidłowym, optymalnym pH organizmu jest te, które oscyluje w granicach 7,35-7,45. Zapewnia ono prawidłową pracę układu pokarmowego i brak jakiegokolwiek dyskomfortu trawiennego. Niestety na skutek spożywania dużej ilości słodyczy, gazowanych napojów czy czerwonego mięsa gospodarka kwasowo-zasadowa bywa całkowicie zaburzona.

Odkwaszanieorganizmu, czyli jak doprowadzić do równowagi kwasowo zasadowej?

Najpopularniejszą metodą odkwaszania organizmu jest zastosowanie domowych receptur. Szczególnie użyteczne okazują się być takie produkty jak: soda oczyszczona, ocet jabłkowy czy sok z cytryny i limonki. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych przepisów na „koktajle odkwaszające”.

  • ¼ łyżeczki sody oczyszczonej i woda niegazowana źródlana (250 mililitrów). Tak przygotowaną miksturę należy spożywać raz dziennie.
  • Ocet jabłkowy (dwie łyżki) i ¼ łyżeczki sody oczyszczonej i woda niegazowana źródlana (250 mililitrów) Tak przygotowaną miksturę należy spożywać 3-4 razy w tygodniu.
  • Sok z cytryny i limonki i woda źródlana niegazowana. Tak przygotowaną miksturę należy spożywać dwa razy na dobę.

Skuteczność powyższych rozwiązań jest bardzo różna. Zależy od poziomu zaniedbań oraz reakcji organizmu na dostarczany materiał. Zwykle terapia odkwaszająca powinna trwać co najmniej kilka tygodni.

Spirulin Plus na odkwaszenie organizmu

Rozwiązaniem alternatywnym dla domowych receptur jest suplement diety Spirulin Plus. To niezwykle skuteczna kompozycja takich składników jak spirulina i chlorella. Stanowi gwarancję przywrócenia prawidłowej równowagi kwasowo zasadowej.

Spirulin plus jest wygodny w stosowaniu (1 kapsułka dziennie), skuteczny i w pełni bezpieczny (nie powoduje absolutnie żadnych skutków ubocznych. Działa bardzo szybko – może być wykorzystywany zarówno w celu profilaktycznym, jak i leczniczym.

Spirulin Plus – opinie

Jakiś czas temu, przy okazji artykułu nt. zakwaszonego organizmu poprosiliśmy Was – naszych czytelników o nadsyłanie recenzji dotyczących preparatów o działaniu odkwaszającym. Spora część z tych opinii dotyczyła właśnie SPIRULINPLUS. W ramach tej recenzji pragniemy przedstawić kilka najciekawszych z nich.

Przesłane przez Yol*****5@op.pl:

Zastosowałam Spirulin Plus po okresie świątecznym, gdy obżarstwo jest swojego rodzaju normą. To zawsze negatywnie odbija się na pracy mojego układu trawiennego. Do tej pory stosowałam domowe receptury (soda, ocet jabłkowy), ale Spirulin Plus jeśli chodzi o efektywność to co najmniej półka wyżej. No i do tego wychodzi wygoda stosowania.

Przesłane przez Ro*****89@yahoo.com:

Stosowanie Spirulin Plus to ogromna ulga dla mojego organizmu. Jest to nie tylko efektywny sposób na pozbycie się zakwaszenia, ale także rozwiązanie pozwalające pozbyć się nadmiaru wody z organizmu i odzyskanie sił witalnych. W moim przypadku kuracja trwała aż trzy miesiące, ale efekty były naprawdę zaskakująco dobre.

Przesłane przez Pa*****sz7@wp.pl:

Nie znam innego, tak skutecznego sposobu na zakwaszenie jak Spirulin Plus. Jego efektywność nie dość, że jest bardzo wysoka to dodatkowo preparat nie powoduje absolutnie żadnych skutków ubocznych i jest niezwykle wygodny w stosowaniu. Co więcej, odniosłam wrażenie, że pozytywnie wpływa na przemianę materii, gdyż udało się (niewiele, bo niewiele), ale dodatkowo schudnąć.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *