Domowe sposoby na chrapanie

Niewyspanie, zmęczenie, czy nawet bezdech – to skutki uciążliwego chrapania. Nawet jeśli problem nie stanowi dla Ciebie większego problemu, to warto go wyeliminować, by uniknąć poważniejszych powikłań.

Według statystyk, prawie co drugi Polak boryka się z tą dolegliwością. Jednakże bardzo mała część decyduje się na walkę z tym problemem. Większość po prostu ignoruje problem.

Co na chrapanie?

Chrapanie może być leczone różnymi sposobami (w zależności od przyczyny występowania). W wielu przypadkach wystarczy po prostu zmiana komfortu snu i stylu życia. Poniżej przedstawiamy domowe sposoby, który pozwolą Ci wyeliminować tę dolegliwość.

  • Nie śpij na wznak – podczas snu przyjmij pozycję boczną. W momencie kiedy śpisz na wznak, język opada ku dołowi, co powoduje otworzenie się ust, a co za tym idzie – zwężęnie kanału nosogardła. To sprawia, że pojawiają się niedrożności, które skutkują chrapaniem.
  • Pozbyj się kataru, kaszlu i innych drobnych infekcji – bardzo często drobne kłopoty zdrowotne są lekceważone. Katara, kaszel czy niewyleczone zatoki – to wszystko może powodować chrapanie. Problem ustanie w momencie całkowitego wyleczenia.
  • Odstaw alkohol i papierosy – używki to prawdziwy sprzymierzeniem chrapania. Papierosy sprawiają, że w tchawicy zalega ślina, zaś alkohol doprowadza do zwiotczenia mięśni gardła. O ile z papierosów należy zrezygnować bezwzględnie, o tyle alkoholu nie należy przyjmować trzy godziny przed snem.
  • Zbilansowana dieta – nadmiar tkanki tłuszczowej może powodować ucisk na drogi oddechowe. Ponadto, zdrowe odżywianie poprawia samopoczucie i napięcie mięśni. Warto zadbać również o dawkę aktywności fizycznej każdego dnia.
  • Komfort podczas snu – nowy, wygodny materac i poduszka potrafią w kwestii chrapania zdziałać naprawdę cuda. Pamiętaj również o wietrzeniu sypialnii przed snem oraz utrzymywaniem optymalnej temperatury w tym pomieszczeniu.

Mamy nadzieję, że Twój problem uda się wyleczyć dzięki tym poradom. Jeśli zmieniłeś tryb życia i dalej chrapanie występuje, warto skonsultować się z lekarzem, gdyż przyczyna może leżeć gdzieś indziej.

Alternatywa dla domowych sposobór na chrapanie: SNORAN PLUS

W każdym z przypadków chrapanie należy eliminować. Pozbyć się go można na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest stosowanie suplementów diet, a konkretniej Snoran Plus.

Snoran Plus – co to takiego?

Snoran Plus to w pełni naturalna kompozycja unikalnych składników, które pozwalają na trwałe wyeliminowanie niedrożności w górnych drogach oddechowych.

Snoran Plus – opinie

Przygotowaliśmy dla Państwa niestandardową recenzję, która składa się z realnych opinii konsumentów.

Snoran Plus – skuteczność

Opinia użytkownika Ksiezniczka17 z forum Wizaz.pl:

Chrapałem od kilku lat. Stosowałem różne rozwiązania, ale tylko jedno okazało się dostatecznie skuteczne. Mówię oczywiście o Snoran Plus – suplemencie diety, który jest odpowiedzialny za mój mały sukces. W moim przypadku niezbędna była trzymiesięczna terapia (trzy miesiące stosowania). Nie mniej jednak – było warto. Po chrapaniu ani śladu.

Snoran Plus – bezpieczeństwo

Opinia użytkownika Slaw1967 z klubu Senior.pl:

Również nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych po zastosowaniu Snoran Plus. Wręcz przeciwnie – poprawa komfortu snu sprzyja mojemu samopoczuciu, siłom witalnym. Absolutnie żadnych niepożądanych reakcji organizmu.

Snoran Plus – szybkość działania

Opinia użytkownika Krasic1907 z portalu Medonet.pl:

W moim przypadku efektywność suplementu diety Snoran Plus zauważona została już po kilku tygodniach stosowania. Praktycznie w drugim tygodniu chrapanie zaczęło systematycznie ustawać i się osłabiać. Preparat działa naprawdę błyskawicznie, dlatego też sądzę, że cena 150złotych za opakowanie wcale nie jest wygórowana. Żaden inny środek nie działa tak szybko (przy trwałych efektach).

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *