Domowe sposoby na białe zęby czy laserowe wybielanie?

Niejedna kobieta i niejeden mężczyzna marzy o tym, by posiadać śnieżnobiały uśmiech. Zwykle, przebarwienia i zażółcenia pojawiające się na zębach są wynikiem zaniedbań z przeszłości.

Koszt zabiegów wybielających, które można zrealizować w gabinetach stomatologicznych – nie należy do najniższych. Niestety, wysoka cena sprawia, że nie każdy może pozwolić sobie na wybielanie laserowe czy lampą Beyond. Dzisiaj pragniemy skonfrontować domowe receptury z profesjonalnym zabiegiem laserowego wybielania.

Wybielanie zębów domowymi sposobami

Alternatywnym sposobem na białe zęby jest zastosowanie domowych receptur. Przekazywane z pokolenia na pokolenie metody są niezwykle skuteczne. Poznaj dwie, które wykorzystywane są zdecydowanie najczęściej.

Soda oczyszczona na białe zęby

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną to metoda banalnie prosta. Wystarczy nanieść odrobinę tego związku na szczoteczkę i myć zęby 1-2 minuty. Preparat ten wykazuje bardzo silne działanie wybielające, które pozwala zmienić barwę zębów o nawet kilka tonów.

Niestety, soda oczyszczona może wykazywać degradujący wpływ na szkliwo. Dlatego też, mało który stomatolog rekomenduje te rozwiązanie.

Sok z cytryny na białe zęby

Innym, często praktykowanym rozwiązaniem jest zastosowanie soku z cytryny. Szczotkowanie świeżym sokiem lub klasyczne płukanki (woda z sokiem) to metoda, która jest skuteczna, ale podobnie jak w przypadku sody oczyszczonej – budzi sporo wątpliwości.

Sok z cytryny zawiera kwasy owocowe, które powszechnie uważane są szkodliwe w kontekście kondycji zębów. Nie mniej jednak, destrukcyjne działanie soku z cytryny nie jest zbyt silne, dlatego też ta metoda niekiedy znajduje rekomendację wśród specjalistów.

Laserowe wybielanie zębów – nowoczesny zabieg stomatologiczny

Laserowe wybielanie zębów to zabieg stosunkowo młody. To skuteczne rozwiązanie wykorzystuje światlo lasera, które rozjaśnia zęby. Zabieg tego typu zwykle nie trwa dłużej, niż jedną godzinę.

Przebieg zabiegu

Stomatolog nakłada na zęby pacjenta specjalistyczny żel, który w swoim składzie zawiera 30% nadtlenek wodoru. Następnie dzięki wiązce światła laserowego, która zostaje skierowana na zęby – aktywny składnik zaczyna działać i wnikać. Zażółcenia, szaro-brunatne plamy ulegają całkowitej degradacji, a pacjent może pochwalić się śnieżnobiałym uśmiechem.

Ile czasu trwa wybielanie?

Na naświetlenie jednego zęba wystarczy około 1-2 minuty. Oznacza to, że wybielanie wszystkich zębów nie powinno trwać dłużej niż godzinę. Żadna inna metoda nie pozwala na tak szybkie i skuteczne wybielanie zębów.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Stosowanie sie do zaleceń stomatologa pozwala utrzymać efekt zabiegu nawe do 24 miesięcy. Należy przy tym pamiętać, że przez pierwsze dni po zabiegu (do dwóch tygodni) należy unikać wszelkich produktów bogatych w naturalne barwniki. Kolor w tym czasie stabilizuje się (szkliwo jest odwodnione).

Czy laserowe wybielanie zębów jest bezpieczne?
Tak. Zabieg laserowy to w pełni bezpieczne rozwiązanie, które nie powoduje żadnych uszkodzeń na zębach. Laser nie przegrzewa ich, bowiem nadtlenek wodoru jest praktycznie natychmiast aktywowany.

A Ty droga czytelniczku i drogi czytelniku – którą metodę preferujesz?

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *